Nie mam pieniędzy na inwestycje!!!

przez | Październik 18, 2019

Część 1

Możesz narzekać na brak pieniędzy na pierwszą inwestycję ale coś jest nie hallo.

Zadam Ci pytanie : jak zarządzałeś/aś do tej pory swoimi finansami, że nie stać Cię na zainwestowanie chociażby 100 zł.

Zarządzałeś/aś źle.

Zmień to. Od dziś, oszczędzaj i odkładaj systematycznie drobne lub większe sumy. Powiesz , że nie masz z czego bo za mało zarabiasz lub nie pracujesz (jeszcze się uczysz}.To jest nieprawda. Przy odrobinie samodyscypliny zawsze możesz odłożyć jakąś sumę. Jeśli pracujesz, odłóż chociaż 100 zł z każdej wypłaty.

Pomyśl, jak byś zgubił/a 100 zł, nie przeżył/a byś?

Przeżył/a byś i będziesz o stówę bogatrzy/a.

Nie pracujesz,uczysz się też dostajesz jakieś pieniądze, kieszonkowe czy z różnych innych okazji. Z tych pieniędzy również możesz coś odłożyć. Jaka będzie to kwota zależy tylko od Ciebie, ale zrób to.

Odkładać też możesz w innych sytuacjach np. na zakupach. Kup tańszą rzecz, zrezygnuj z czegoś. Zamień z droższą imprezę na tańszą. Różnicę odłóż.

Wiem, że większość młodych ludzi nie myśli o przyszłości. Wierz mi, życie nie kończy się na 18,25 czy 40 latach i zawsze człowiek ma potrzeby i marzenia. Jeżeli nie chcesz całe życie podziwiać tych którym się powiodło,mają kasę i wolność to stań się takim samym jak oni. To jest możliwe. Przemyśl to i zacznij oszczędzać. W następnej części napiszę o innych sposobach zdobycia pieniędzy na pierwszą inwestycję.

Dodaj komentarz